Sıkça Sorulan Sorular

Eventbillete.com, bireylerin bütçe eğlence dengesini gözeterek etkinliklere katılamayacak kişiler ile etkinliklerde yer almak isteyen kişileri bir araya getiren, paylaşım ekonomisi tabanlı güvenli bir pazar platformdur. Bu platformda alıcılar ve satıcılar etkileşimli yol haritaları ile kendileri için en uygun yeri ve zamanı tercih edebilir.

Eventbillete.com, başta Türkiye olmak üzere, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya ve Hollanda dahil 6 ülkede Konser, Sinema, Tiyatro, Basketbol, Voleybol, Hentbol ve Festival gibi biletli tüm etkinliklere yerli ve yabancı her bireyin güvenli ve etkin katılımını sağlıyor.

Etkinlik için bileti olan ancak katılamayacak kişi ile, etkinlikte bilet arayan ama bulamayan kişilerin buluştuğu güvenli ortamın tadını çıkarın.

Eventbillete.com’da her satıcı kendi biletinin fiyatını kendisi belirler.

Bazı satıcılar o etkinlik için kullanamayacağı biletinin ücretini sadece amorti etmek isterken, bazıları bundan ekstra kazanç sağlamak ister bazılarıysa olduğundan çok daha ucuza biletini paylaşır.

Fiyatların belirlenmesinde Eventbillete.com’un hiç bir etkisi olmadığı gibi Eventbillete.com herhangi bir satış işlemi de yapmamaktadır.

Eventbillete.com platformundan biletini temin eden bir alıcı, ilgili etkinliğe biletten kaynaklanan bir nedenle katılamadıkça etkinlik için ödediği ücret satıcıya ödenmez.

Eventbillete.com, biletin orijinal olduğundan ve alıcının seçtiği kriterlere uygun olduğundan emin olmadan satıcıya ödeme yapmaz ve gerçeği yansıtmayan bilet tespit ederse alıcıya, yaptığı ödemesini iade eder. Ayrıca buna neden olan satıcılara işletmesel ve parasal cezalar uygular.

Eventbillete.com, satıcının platformda satmış olduğu biletin ücretini, etkinliği takip eden ve önceden belirlenmiş günlerde otomatik olarak satıcının kendi hesabına yatırır.

Eventbillete.com belirlenen ödemelerde ve satış işleminde sorun yaşanması halinde satıcılar ile doğrudan iletişime geçecek deneyimli satış operasyonu ekibine sahiptir.

Eventbillete.com platformu küresel çapta ve pek çok dilde hizmet veren müşteri temsilciliğine sahiptir.

Bu itibarla platforma ulaşan yardım ve destek talepleri gün ve saat fark etmeksizin en kısa sürede cevaplandırılır.

Alış işlemi gerçekleştiğinde, satıcıyla doğrudan iletişime geçilerek, alıcının bildirdiği adrese gönderim yapılması konusunda uyarı yapılır. Gönderim süresi hiç bir zaman etkinlik başlangıç tarihini geçemez.

Eventbillete.com etkinlik tarihinden önce alıcıya biletin ulaştırılmasını garanti eder. Geç veya hiç ulaşamama durumunda alıcının ücreti iade edilir, satıcıya idari ve parasal cezalar uygulanır.

Bazı etkinlikler için beklenen kargolama süresi geçtikten sonra da bilet satışı yapılabilmektedir. Ancak bu durumda biletin ulaştırılması ve etkinliğe yetiştirilmesi özel şartlar ve özel bir çaba gerektirir. Evenbillete.com platformu bu hizmet için nitelikli alt yapıya sahiptir..

Evenbillete.com son dakika biletleri kategorisine giren biletler için, etkinlik alanına yakın temin noktaları belirler, alıcılara hızlı ve etkin ulaşım sağlar.

Parasal cezalar üyelik ana sözleşmesinin üçüncü ekinde yer alıp, belirtilen durumlara karşılık gelen ücretlerden oluşur.

Bunun yanında, Eventbillete.com, platformunun manipülatif amaçlarla kullandığını tespit ettiği kullanıcılara; üyeliğin askıya alınması, üyeliğin iptali gibi idari tasarruflar da uygular.

Bilet tercihlerini belirlemek tamamen alıcıların kendi yetkisindedir ve alıcılar sadece satıcının belirlediği şartları inceleyebilirler.

Evenbillete.com size; etkinliklerle aynı ve benzer tarihli biletleri detaylı inceleyerek sizin için en uygun bileti bulabileceğinizi hatırlatır.

Biletlerin ulaşımının hızlı olması için hızlı gönderim seçeneklerini seçebilirsin. Yurtdışında katılacağın etkinliğin bilet teslim noktasında, yurtdışında bir adres belirlemek de hesaplı olabilir.

İçinde yer almak istediğiniz etkinlik için biletler çoktan tükenmiş olabilir. Buna rağmen etkinlik alanında hala boş koltuklar göreceksiniz. İstatistikler bize ortalama biletli %20’lik kullanıcının etkinlikte yer almadığını söylüyor.

İşte Evenbillete.com, etkinliğe katılamayan ancak biletini kullandırmak isteyen satıcılar ile, biletler tükenmiş etkinliklere uygun fiyatlarla bilet bulmak isteyen alıcıları güvenli bir ortamda bir araya getiren Türkiye’nin en büyük platformudur.

Evenbillete.com, doğruluğu teyit edilmeyen internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden yapılan güvensiz satışlara güvenli bir alternatif sunar.

Evenbillete.com, Crypto Security Teknolojisi ile bilet alış ve satışının %100 güvenli bir ortamda gerçekleşmesini sağlar.

Üyelik ve doğrulama işlemlerinden bilet temini ve etkinlik sonrası sürece kadar tüm işlemler kullanıcıların tanımlı hesaplarıyla eşleştir ve sonraki organizasyonlar için bu verilerden yararlanılır.

Evenbillete.com ilana verilmek istenen bir bileti, platformda satış aşamasına getirinceye kadar dokuz aşamalı bir güvenlik protokolünden geçirir. Bu durumda platformda satışta gördüğünüz bir biletin güvenilirlik durumu % 90’a yakındır..

Bununla beraber Evenbillete.com alıcılardan; süresinde biletlerini almalarını, teslim alınan biletler ile sipariş verilen biletlerin kontrol edilmesini ve biletlerin niteliklerinde herhangi bir eksiklik tespit ederse bunu bize bildirmesini bekler.

Evenbillete.com , alıcıları mağdur etmemek için elinden gelen tüm çabayı gösterir, eğer bir etkinlik iptal olur ve ertelenmezse herhangi bir koşul gözetmeksizin alıcının ücretini iade eder.

Evenbillete.com satıcılardan; bilet satılmadan önce bilet fiyatını belirlemesini, satış politikalarını ve cezai politikaları iyi okuyup değerlendirmesini bekler.

Alıcıların gerekli onay ve yasal süreci olmadığı müddetçe satıcılarla doğrudan iletişime geçmemesini ve bilgilerine ulaşmamasını sağlar.

Yabancı uyruklu kişilerin pasaport numarası gibi evrensel ID numaraları ile platformdan yararlanması mümkündür. Bu nedenle Eventbillete.com, birden çok dil seçeneği ile 6 farklı ülkede yer alan etkinlikler için bilet alışverişi yapabileceğiniz güvenli bir altyapıya sahiptir.

Ancak Türkiye’deki passolig uygulaması gibi bazı ülkelerde ve bazı etkinliklerde, etkinliğe katlım şartları değişmiş veya kısıtlanmış olabilir. Buna ilişkin bilgiler bilet satış ekranında yer alır. Bu nedenle kullanıcıların katılmak üzere olduğu etkinliğin şartlarını taşıyıp taşımadığına dikkat etmesi gerekir.

Eventbillete.com, 6 farklı ülkede yer alan etkinliklere bilet bulmanın en güvenli ve kolay yoludur. Bulunduğunuz ülkeden farklı bir ülkede yer alan etkinliğe katılmak üzereyseniz satış ekranında yer alan etkinlik şartlarına dikkat etmenizi, o şartları sağlıyor oluşunuzu teyit etmenizi umarız.

İşlem Rehberi

Eventbillete.com bireylerin bütçe eğlence dengesini gözeterek etkinliklere katılamayacak kişiler ile orada yer almak isteyen kişileri bir araya getiren paylaşım ekonomisi tabanlı güvenli bir pazar platformdur.

Türkiye’nin en kapsamlı bilet paylaşım pazarı Biletalsat.com’un kendine özgü etkinlik kriterleri ile kolayca bilet bulabilir, garantör sistemli alt yapısı ile %100 güven duyarsınız.

Eventbillete.com’da bu güne kadar onlarca ayrı etkinlikte yüzlerce işlem gerçekleştirilmiştir!

Türkiye’de kategorik olarak gerçeğe en yakın tutulan futbol etkinlik istatistikleri incelendiğinde, son üç sezonda her 4 biletli taraftardan 1’inin etkinliğe gitmediği ve biletini kullanamadığı tespit edilmiştir.

Üç aşamada Eventbillete.com’dan nasıl yararlanılır;

  1. Elinde gidemeyeceği etkinliğin bileti olan satıcı Eventbillete.com’a girerek 1 dakikadan daha az sürede üye olur.
  2. Bilete uygun etkinlik bilgilerini sistem ara yüzüne yükler.
  3. Bilgileri girilen etkinlik Eventbillete.com Etkinlik Kriterleri’nin tümüne göre ayrı ayrı değerlendirildikten sonra; ilan, alıcısını bulmak üzere yayına çıkar.

Eventbillete.com biletli tüm etkinliklerin alan kapasitesini, doluluk oranlarını ve ücret değişimlerini anlık olarak tarayan bir algoritmaya sahiptir.

Yayına çıkan bir etkinliğin gerçeği yansıtmama oranı ise %1’den azdır.

Eventbillete.com tüm üye işlemleri için üç önemli avantaj sağlar:

1. Mutlu Müşteri Güvencesi
Eventbillete.com, gerçekleştirilen tüm işlemlerin, kendi Etkinlik Kriterlerine uygun olup olmadığını denetler. Etkinlik Kriterlerine uymamasına rağmen yayına çıkan ilanların tespit etmesi halinde, etkinliğin başlayacağı son dakikaya kadar müşteriye yeni bir bilet bulmasını sağlar. Eventbillete.com’da mutsuz alıcı yoktur, az bilet vardır. :)

2. Doğru Etkinlik Rotası
Eventbillete.com gideceğiniz etkinlik alanının bilinen tüm özelliklerini, ulaşım yöntemlerini, katılım ve varsa kampanya şartlarını sizinle paylaşır. Bu şekilde etkinliğin tüm olanakları konusunda size yeni fikirler verir.

3. Kısayoldan Kolay İşlem
Eventbillete.com yalın ara yüzü ve kolay mobil erişimi ile yaptığınız toplu işlemler için kısa yollar tanımlamanızı sağlar. Bu şekilde bir sonraki yaptığınız işlem, ilk yaptığınız işlemin yarısı kadar zamanınızı almaz.

Bilet alanlar, etkinliğin başlama süresine kadar deneyimli müşteri temsilcilerimiz ile asiste edilir.

Eğer etkinlik iptal olur ve ertelenmez veya etkinlik bileti tüm özen ve dikkatimize rağmen gözümüzden kaçan esaslı bir hataya sahip olursa, ücretler alıcılara iade edilir.

Eventbillete.com etkinlik kriterleri ile saniyeler içinde bilet ilanı aç.

Geri kalan hiç bir şeye karışma!

Etkinlik heyecanını arayanlar sizi bulacak!

  1. Eventbillete.com etkinlikten önce alıcıya yetişmeyecek biletleri ilana koymaz!
  2. Satış işlemi onaylandıktan sonra, Eventbillete.com satıcıya anlık bildirimler göndererek biletin derhal alıcıya ulaşmasını sağlar.
  3. Son dakika biletleri satın alınmışsa, Eventbillete.com etkinlik alanında veya etkinlik alanına yakın bir noktada bilet tesliminin gerçekleşmesini sağlar.

  1. Eventbillete.com hem alıcılar hem satıcılarla yaptığı sözleşmeleri düzenli olarak günceller ve düzenli olarak taraflara bildirimde bulunur.
  2. Eventbillete.com biletlerin yer, tarih, sıra ve etkinlik şartları gibi tüm detayları ile açık ve anlaşılır bir şekilde yayınlanmasını sağlar.
  3. Uzak veya başka bir şehirdeki etkinlik söz konusuysa, alıcılara biletlerin teslim noktalarını özel olarak düzenleme hakkı tanınır.

1. Hata tekrarlanmaz!
Eventbillete.com platformunda isteyerek veya özensizce girilen bilgiler nedeniyle karşı tarafın mağduriyetine neden olan kullanıcılar için cezai şart politikaları belirlemiştir.

2. Yetkisiz Kişiler İşlem Yapamaz!
Biletalsat.com bilet paylaşmak dışında kendine özgü algoritmaları ile piyasayı manipüle etmek isteyen satıcılara izin vermez. Aynı güven iklimini oluşturmak adına alıcılardan, satıcıları mağdur etmemek için sisteme garantör kredi kartı tanıtması beklenir.

3. Sözleşmelerle Verileriniz Güvende!
Biletalsat.com tüm sözleşmelerini yerel olarak Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına, Avrupa Birliği bölgesinde ise AB regülasyonlarına uyumlu hale getirmiştir. Bu kapsamda bizimle paylaştığınız tüm bilgiler sadece ve sadece onay verdiğiniz hususlarda kullanılır.

Arama Yap